X-ray Kontrol Sistemleri

X-ray Kontrol Sistemleri

Ürün kalitesi, gıda endüstrisinde bir numaralı önceliktir. Üreticiler kirlenmeden sorumludur ve kirlilikler ve kalite sorunları kararmış bir itibara yol açabilir. X-ray kontrol sistemlerimiz, geniş bir kirlilik ve ürün kusuru yelpazesini tespit eder, sizi müşteri şikayetlerine ve ürün geri çağırmalarına karşı korur – ve tüketiciler sağlığına zarar vermez.

X-ışını kontrol sistemleri, yoğunluğu hava kabarcıkları, kırılma ve diğer kusurlardan bahsetmeksizin, incelenen ürününkinden önemli ölçüde farklı olan tüm kirletici maddeleri tespit eder. X-ışını sistemlerimiz, gıdaların ambalajlanması için tasarlanmış olan paketlenmiş parçanın yanı sıra, bir taşıma bandı üzerindeki X-ışını ışını yoluyla da eşit hacimli malları hareket ettirmek için tasarlanmıştır.

Konveyör bandının üstüne yerleştirilen dedektör, radyasyonu bir elektrik sinyaline dönüştürür. Buradan özel analiz yazılımımız, kirleticiler ve ürün kusurları için incelediği dijital bir X-ray görüntüsü yaratır. Entegre ayırma sistemleri, saf olmayan veya kusurlu ürünlerin güvenilir şekilde çıkarılmasını sağlar.

Bu kurulum sayesinde, Sesotec X-ray kontrol sistemleri müşteri şikayetlerine karşı etkili koruma sağlar ve geri çağırır. Ürün incelemesinde 40 yılı aşkın tecrübemize güvenebilirsiniz.

Ürün Portföyümüz


Paketlenmiş ürünler için X-ray denetleme sistemleri

Dökme malzemeler için X-ray kontrol sistemleri

Dik ürünler için X-ray kontrol sistemleri

Sesotec X-ray Kontrol Sistemlerini Kullanmanın Yararları

 • Partikül büyüklüğünde 0,3 mm’den kirletici maddelerin tespiti
 • Olağanüstü tasarım: Hijyenik, çok hızlı erişilen ve aletsiz servis yapmak mümkün
 • Modüler tasarım sayesinde sorunsuz kurulum
 • BRC, IFS ve HACCP gibi ortak gıda endüstrisi standartlarına uygundurlar.
 • Alman röntgen regülasyonu (Röntgenverordnung – RöV) (<1 mSv / a) ile uyumlu olarak mükemmel radyasyon koruması sağlarlar.
 • Gıdalardaki kirleticileri tespit etmek için düşük radyasyon enerjisi seviyesi nedeniyle, 1999/2 / EC sayılı Direktif uyarınca organik ürünlerle bile kullanılabilirler.
 • Gıdalarda metal, cam, seramik, taş, ham kemik, PVC, Teflon, kauçuk ve cam elyaf takviyeli plastik gibi kirletici maddelerin tespiti
 • Kapalı ambalajlarda bile tamlık kontrolü
 • Topak, şekilsiz veya kırık ürünlerin tespiti
 • Borular ve teneke kutularda sıkışan havanın saptanması
 • Aliminyumda paketlenmiş gıdalarda bile manyetik olmayan paslanmaz çeliklerden ve demir dışı metallerden metal kirleticilerin tespit edilmesi
 • Yenilikçi analiz yazılımı sayesinde çok yüksek hızda çalışırlar.
 • Çeşitli ürünlerin aynı anda denetlenmesini mümkün kılar, bu da bir dizi paketleme hattını sadece bir kontrol sistemine birleştirmeyi mümkün kılar.
 • Sezgisel kullanıcı arayüzü, kullanıcı için hızlı bir genel bakış ve son derece kolay kullanım sağlar
 • Verileri aktarmak ve uzaktan bakım yapmak için bir ethernet bağlantısı, ayrıca görüntüleri saklamak, ürünleri yedeklemek ve yazılımı güncellemek için bir USB soketi vardır.
 • Dolum seviyesi göstergelerini, harici sinyal ünitelerini vb. Bağlamak için çeşitli girişlere ve çıkışlara sahiptirler.
Son Nokta Tespiti İçin Lider Teknoloji

X-ray kontrol sistemleri portföyümüz, hat sonu tespitinde lider teknolojiyi içermektedir. Standart çözümlerimiz ihtiyaçlarınız için uygun değilse, özelleştirme ile başka bir yol buluruz. Çeşitli kullanıcı odaklı endüstrilerdeki uzun yıllara dayanan deneyimlerimiz, kendimizi süreçlerinize hızlı bir şekilde daldırmamızı ve üretim hattınıza mükemmel bir şekilde entegre olacak çözümler sunmamızı sağlar.

Tasarım ve geliştirme açısından, X-ray kontrol sistemlerimizin kurulumunu, işletimini ve temizliğini mümkün olduğunca hızlı ve kolay hale getirmeye odaklanıyoruz. Makinelerimiz ayrıca sağlam bir yapıya sahiptir – Almanya’da üretilen ve üretilen kalite. herhangi.

Örnek Uygulama: RAYCON D+ X-ray Kontrol

Daha fazla yardıma ihtiyacınız var mı?
Ürün kataloğu ve fiyat teklifi talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.