Konveyör bantlı geri dönüşüm sistemleri

Konveyör bantlı geri dönüşüm sistemleri

Konveyör bantlı geri dönüşüm sıralama sistemlerimiz her yönüyle doğrudur. Evsel atıkları plastik, cam, hurda metal ve elektrikli atık gibi hassas ve etkili bir şekilde ayırırlar. Modüler tasarım, çeşitli sensörleri özel olarak birleştirmeyi mümkün kılar.

Konveyör bantlı geri dönüşüm sıralama sistemleri karışık, parça veya parçalanmış malzemeleri ayırmak için uygundur. Sesotec, özellikle tek bir amaç için tasarlanan makineleri ve farklı malzeme türlerini işleyebilen evrensel çoklu sensör sistemlerini sunmaktadır. Çok sensörlü ayırma sistemlerimiz, karışık malzeme akışlarını eşit parçalara böler ve böylece geri dönüştürülmüş malzemeleri üretim döngüsüne geri kazandırır. Bu amaç için, uygulamaya bağlı olarak farklı sensörler kullanılabilir.

Ürün Portföyümüz


K9

VARISORT

VARISORT COMPACT

Sesotec Sıralama Sistemlerini Kullanmanın Yararları

  • Sıralama sistemlerimiz esnek ve evrensel olarak kullanılabilir
  • Kontaminantların güvenli şekilde tespitini ve çıkarılmasını garanti ederler.
  • Onlar sahip yüksek verimlilik kapasitesi yapılandırılabilir bant hızları sayesinde
  • Sesotec’in ayırma sistemlerinin modüler tasarımı, kirleticileri tespit etmek için üç sensöre kadar birleştirmeyi mümkün kılar : bir renk ve şekil sensörü, metal bir sensör ve farklı malzeme türleri arasında ayrım yapan bir yakın kızılötesi sensör
  • Sezgisel gezinme özellikli bir dokunmatik ekran, sistemlerimizi hızlı ve kolay bir şekilde çalıştırmayı ve yapılandırmayı mümkün kılar
  • Octa-Core teknolojisine sahip akıllı işletim yazılımı SesoDesk, zorlayıcı sıralama işlerine geldiğinde bile, en yüksek esneklik derecesini garanti ederken, sensör bilgilerinin paralel sinyal işlemesini sağlar
  • Herhangi bir güçlük çekmeden sensörleri güçlendirmek mümkündür
  • Ayırma sistemlerimiz, aşınma koruması sayesinde dayanıklılık için tasarlanmış ve bakımı kolay olan bireysel uygulama alanlarına uyarlanmıştır.
  • Enerji verimli Sesotec sistemleri, basınçlı hava ve elektrik tüketimine göre optimize edilmiştir.

Örnek Uygulama: VARISORT Sıralama Sistemi

Tasarım ve Alternatif Konfigürasyonlar

Karışık malzeme akışlarını eşit fraksiyonlara ayırın. Malzeme (örn. PET şişeler, elektrikli atık, hurda metal ve evsel atık), hızlı hareket eden bir konveyör bandı sayesinde en uygun şekilde dağılmış algılama alanına ulaşır. Bir kez, sensörler, malzeme akışını renk, şekil ve malzeme türüne göre “tara” lar. Metal bir sensör, paslanmaz çelikleri de isteğe bağlı olarak tespit ederek metalleri tespit eder. Elektronik analiz tertibatı daha sonra hava tahliye ünitesini, malzeme akışından kirletici maddeleri uzaklaştıran kesin zamanlama ve konumlandırma ile harekete geçirir.

Cam parçalarını renklere göre ayırır ve seramik, taş ve porselen (CSP) gibi yabancı maddeleri güvenilir bir şekilde çıkarır. Aynı zamanda, karışık renkli cam parçaların yanı sıra ısıya dayanıklı veya özel kurşunlu camları tespit etmek ve çıkarmak için yüksek kaliteli tek renkli fraksiyonlar elde edebilirler.

Daha fazla yardıma ihtiyacınız var mı?
Ürün kataloğu ve fiyat teklifi talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.