Kayan bantlı geri dönüşüm sıralama sistemleri

Kayan bantlı geri dönüşüm sıralama sistemleri

Plastik veya camı geri dönüştürüyor musunuz? Bu malzeme akışlarını sıralamak için ekonomik bir yol mu arıyorsunuz? Geri dönüşüm sıralama sistemimiz giriş oluğuna etkili bir şekilde karışık malzemeler ayırır ve kirletici maddeleri hassas bir şekilde çıkarır.

Şoklu Sesotec geri dönüşüm sıralama sistemleri, önceden parçalanmış olan malzemeden kirletici maddelerin veya kirlerin çıkarılması için uygundur. Plastik parçaları sıralarlar ve cam parçalarını yeniden sıralarlar. Sesotec, çeşitli sıralama işleri için tek bir amaç için tasarlanmış evrensel çoklu sensör sistemleri için özel olarak tasarlanmış makineler sunmaktadır.

Ayırma işlemi sırasında malzeme akışı, titreşimli oluklu bir konveyör vasıtasıyla sıralayıcının giriş oluğu üzerinden gerçekleştirilir. Bir veya daha fazla sensör, serbest düşüşte iken, oluğun ağzında veya altında iken malzeme akışını “taramaktadır”. Uygulamaya bağlı olarak, sensörler yüksek çözünürlüklü CCD kameraları, yakın kızılötesi sensörler ve endüktif metal dedektörleri içerir. elektronik montaj renk, şekil veya malzemeye bağlı olarak kaydedilmiş verileri analiz eder ve malzemeden kirletici hava üflemesine ile milisaniye aşağı akış toplayan hava püskürtme ünitesine bir sinyal gönderir.

Ürün Portföyümüz


FLAKE PURIFIER+

SPEKTRUM

Sesotec Sıralama Sistemlerini Kullanmanın Yararları

  • Optimize edilmiş giriş genişletilmiş oluğu ile eşit malzeme dağıtır ve yüksek malzeme çıkışı seviyesini garanti
  • Sesotec’in sıralama sistemlerinin modüler tasarımı, kontaminantları tespit etmek için en fazla üç sensörün birleştirilmesini mümkün kılar : bir renk ve şekil sensörü, tamamen metal bir sensör ve farklı türde malzemeler arasında ayrım yapan bir yakın kızılötesi sensör. Sezgisel gezinme özelliğine sahip dokunmatik ekran sayesinde sistemlerimiz hızlı bir şekilde yapılandırılabilir ve kolay kullanılabilir.
  • Octa-Core teknolojisine sahip akıllı işletim yazılımı SesoDesk, zorlayıcı sıralama işlerine geldiğinde bile, en yüksek esneklik derecesini garanti ederken, sensör bilgilerinin paralel sinyal işlemesini sağlar
  • Herhangi bir güçlük çekmeden sensörleri güçlendirmek mümkündür
  • Ayırma sistemlerimiz, aşınma koruması sayesinde dayanıklılık için tasarlanmış ve bakımı kolay olan bireysel uygulama alanlarına uyarlanmıştır.
  • Enerji verimli Sesotec sistemleri, basınçlı hava ve elektrik tüketimine göre optimize edilmiştir.

Örnek Uygulama: FLAKE PURIFIER+ Sıralama Sistemi

Tasarım ve Alternatif Konfigürasyonlar

PET, HDPE ve karışık plastik pullar gibi plastik pulları ayırmak için özellikle uygundur. Modüler bir tasarım sayesinde, çeşitli sensörler birleştirilebilir, böylece renkli pullar, metaller ve yabancı plastik bileşenlerin hassas ve güvenilir şekilde ayrılması mümkün olur.

Cam parçaları renklere ayırmak ve seramik, taş ve porselen (CSP) gibi yabancı maddeleri çıkarmak için uygundur. Öncelikle, kap camı ve düz camın geri dönüşümü sırasında parça kalitesini iyileştirmek için kullanılırlar. Renk ayırma ünitesinin yardımıyla, karışık renkli cam parçalardan yüksek kaliteli tek renkli fraksiyonlar elde etmek mümkündür. Isıya dayanıklı ve / veya özel kurşunlu cam bile güvenilir şekilde çıkarılır.

Daha fazla yardıma ihtiyacınız var mı?
Ürün kataloğu ve fiyat teklifi talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.