Sabit Rüzgar Eleği / Havalı Bant Ayırıcı

BRT HARTNER BBS sabit Rüzgar eleği / Havalı Bant Ayırıcı, giriş malzemesini hafif ve ağır ağırlık fraksiyonlarına ayırır.

  • Hafif fraksiyonun yüksek geri kazanım oranı
  • Sayısız ayar parametresi
  • Rüzgar eleğinin çeşitli uyarlamaları
  • Farklı malzeme türleri ile optimum ayırma sonuçları
  • Dahili filtre sistemi

Açıklama

Rüzgar elekleri, malzemeyi hafif ve ağır bir fraksiyon olarak sınıflandırır.

Düşük özgül ağırlığa sahip daha hafif malzeme, ağır fraksiyon malzemesinden hava akışı ile ayrılır. Özel olarak dökülebilir karışık plastikler ve atıktan elde edilen yakıt (RDF) üretimi için kaynak malzeme bu makine için özellikle uygun girdi malzemeleridir. İyi ayırma sonuçları için, en küçük parçacığın en büyük parçacığa oranı maks. 1:4 olmalıdır.

Optimum hafif/ağır ayırma için, giriş malzemesi hava bandı ayırıcısının hızlandırma bandına eşit olarak boşaltılmalıdır. Hızlandırma bandının başının altına bir hava nozulu yerleştirilmiştir. Giriş malzemesi bu nozuldan serbest düşüşle geçer. Çok hafif bileşenler, kemer bandı üzerindeki akıştan doğrudan çökeltme bölmesine üflenir. Çökeltme bölmesinde hafif fraksiyon, hava akımından ayrılır ve hafif malzeme boşaltma bandı vasıtasıyla boşaltılır.

Hava bandı ayırıcısının transfer alanında, ağır parçalar bir ağır fraksiyon boşaltma bandına düşer. Diğer tüm parçalar rüzgar eleğinin kemer bandına karşı seker ve ayrıca yarıçap ve kemer bandının ayarlanabilir eğimi ile hafif ve ağır fraksiyonlara ayrılır.

Kemer bandı, BRT HARTNER BBS Rüzgar Eleğinin kalbi ve özüdür. Bu konveyör bandı, yarıçapına ve eğimine göre çeşitli eksenlerde kavisli ve ayarlanabilirdir. Seçilen ayarlara göre, belirli malzeme parçaları hafif fraksiyona ayrılır ve diğer malzeme parçaları, kemer bantlı konveyörün taşıma hareketi ile ağır ağırlık fraksiyonuna ayrılır. Ayarlardaki değişiklikler, ayırma sonuçlarında değişikliklere yol açar.

BRT HARTNER BBS kemer kayışlı ayırıcı devridaim modunda çalışır, yani genleşme odasından besleme havası alır. İkinci bir fan, toz yüklü havayı çökeltme bölmesinden bir filtre aracılığıyla çıkarır ve temizlenen havayı çevreye aktarır. Ayrılan toz, hafif malzeme fraksiyonuna beslenir.

    Bizimle İletişime Geçin

    Size ulaşabilmemiz için lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurunuz. Müşteri hizmetleri yetkililerimiz size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.