NISSEI

NISSEI Enjeksiyon Makineleri
1947 yılında Japonya’ da kurulan Nissei özellikle Elektrikli enjeksiyon makineleri konusunda derin bilgi birikimine sahiptir. Firmamız standartların dışında çözümlere sahiptir. Özellikle enjeksiyon esnasında oluşan gazın ortamdan atılması için Full Elektrikli makinelerde “ 0 “ Ton kapama gücüyle çalışan sistemler, Hibrit makinelerde ise gerekli kapama gücünün 1/ 4’ü ile kapama sağlamaktadır. Bu sayede ürün üzerinde çarpılmalara ve deformasyonlar engellenmektedir.

Ürün Portföyümüz


NEX-IV Serisi

FVX-III Serisi

PNX-Ⅲ Serisi

NEX-Ⅲ Serisi

TNX-RIII Serisi

STX Serisi

TH-EIII Serisi

DCX-III Serisi

NEX Serisi ilk çıkışından bu yana NISSEI’nin en çok satan makinelerinden biri haline geldi. NEX Serisi, yüksek performanslı tamamen elektrikli tip enjeksiyon kalıplama makinelerimizdendir. Kapama ünitesi tek tip temas basıncı üretir ve enjeksiyon birimi üstün plastikleştirmeyi gerçekleştirir. Kontrol ünitesi mükemmel çalışabilirlik sağlar ve rijit yatak yapısı stabil yüksek devir çalışmasını destekler. NEX-IV Serisi, bu elektrik türünün avantajlarını bir üst seviyeye taşımak için geliştirilmiştir.

Ek olarak, NISSEI kalıplama makinelerinin küçülmesi üzerine Argesini çalıştırmaktadır. Bir öncü olarak NISSEI, müşterileri için en uygun ekipmanları önerir ve tamamen yeni NEX-IV Serisinin piyasaya sürülmesiyle enjeksiyon kalıplama işlemlerinde onlara en iyi performansı sağlar.

Yenilikçi bir hibrit pompa sistemi olan “X-Pump” ile donatılmıştır. FVX Serisi, kolay kullanım ve doğrudan basınç sıkma avantajlarının olağanüstü hidrolik makine geleneklerini miras alıyor, ancak yine de önemli miktarda enerji tasarrufu sağlıyor. Bu, yeni büyük hibrit enjeksiyon makinesi serisinin sansasyonel bir başlangıcıdır. NISSEI orijinal hibrid pompa sistemi “X-Pump” ile donatılmış olan FVX Serisi, yüksek rijitlikli sıkma sistemi, mükemmel enjeksiyon performansı, uzun ömürlü ve kolay bakım ve elektrikli makine seviyesi ile enerji tasarrufu ile olağanüstü bir denge sunar. Hidrolik enjeksiyon sistemleri konseptinde devrim yaratıyor. Elektrikli makinelerin enerji tüketim seviyesini hidroliğin gücüyle buluşturan bu makine 1300 Ton kapama kuvvetine kadar hizmet vermektedir.

PNX-III Serisi, hidrolik kalıplama makinelerinin (doğrudan basınç kıskaçlarının dayanıklılığı, düşük bakım gerektiren, uzun ömür ve düşük maliyetli) ve elektrikli kalıplama makinelerinin (enerji tasarrufu sağlayan, yüksek hızlı enjeksiyon hızlı) avantajlarını birleştirerek geliştirilmiştir.( düşük çalışma gürültülü). Yenilikçi yeni pompa sistemi “X-Pompası”, enerji tasarrufu sağlayan bir sistem olmakla birlikte elektrikli kalıplama makinelerine yakın hızlı bir performans sağlamaktadır. 40 – 460 Ton arası kapama gücüne sahiptir.

NISSEI elektrikli enjeksiyon kalıplama makineleri, sahadaki ihtiyaçlara ve yılların birikmiş uzmanlığına uyum sağlayarak geliştirilmiştir. 2003 yılında piyasaya çıktığından bu yana NEX, en çok satan serilerden biri haline geldi ve 294kN (30ton) ila 4510kN (460ton) arasında değişen küçük ve orta büyüklükteki tür, NEX-Ⅲ Serisi olarak yeniden güncellendi ve yeniden doğdu. NEX-Ⅲ Serisi, daha geniş bir kalıplanabilir menzili sağlamak ve kalıplama kalitesini sağlamak için 15 inçlik geniş dikey LCD ekran ve daha iyi çalışabilirlik ve işlevler için birinci sınıf bir yazılımla donatılmış yeni daha sağlam plastikleştirme ekipmanı ve “TACT IV” kontrol cihazı sunar.

TNX Serisi’nin temel özelliği, üstün enjeksiyon performansı sunan hibrit “X-Pompası” sistemidir. İşletme maliyetini azaltmak için en üst düzeyde enerji verimliliği sağlar

Esnek, Alan Tasarruf ve Enerji Tasarruflu Dikey Makine STX Serisi, birçok otomatik kalıplama sistemine esnek bir şekilde uyarlanabilen kompakt ve yerden tasarruf sağlayan bir tasarım makinesi serisidir. Şimdi “X-Pump” sistemi ile donatılarak daha da gelişen yeni nesil serileri sunuyoruz. Yüksek hassasiyet gerektiren otomotiv ve elektronik aksam kalıplarındaki gücü gösteren üstün enjeksiyon performansı ve önemli enerji tasarrufu sağlar.

Yüksek devirli ince kasnaklı kalıplama için ideal Elektrikli dikey enjeksiyon kalıplama makinesi TH-EIII Serisi, yüksek devirli ince kasnaklı kalıplama için idealdir. Nissei’nin zaman içinde test edilen hidrolik tip dikey makinelerde bol deneyiminin desteklediği elektrikli tip makinelerin enerji tasarrufu sağlayan temiz çalışmasının avantajlarını sunmaktadır.

NISSEI’nin orijinal 2 pistonlu sıkma mekanizması DCX-III Serisi, NISSEI’nin kalıpların her iki tarafına da ideal sıkma kuvveti ileten orijinal 2 pistonlu tip sıkıştırma mekanizması ile donatılmıştır. Yüksek performanslı Yüksek işlevli kontrol cihazı TACT IV daha hızlı kontrol sağlar ve tekrarlanabilirliği artırır. Yeni geliştirilen servo tahrikli dönme mekanizması, yüksek hızlı ve darbesiz kalıp ters çevirme hareketine ulaşmaktadır (ters çevirme süresi: geleneksel makinelerin yaklaşık yarısıdır).

Daha fazla yardıma ihtiyacınız var mı?
Ürün kataloğu ve fiyat teklifi talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.