Malzeme kolonları için sistemler

Malzeme kolonları için mıknatıs sistemleri

Mıknatıs ayırıcılarımız, plastik endüstrisinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır ve granüle malzemelerin kolonlarına hızlı ve kolay bir şekilde entegre edilebilir. Örneğin, enjeksiyon kalıplama makineleri, ekstrüderler ve üfleme kalıplama makinelerinin malzeme girişinin önüne kısa bir süre önce veya sağa monte edilirler. Ferromanyetik parçacıkların güvenli bir şekilde çıkarılmasıyla, ayırıcılar tesis kapalı kalma süresine ve maliyetli onarımlara karşı son derece etkili koruma sağlar.

Malzeme kolonları için mıknatıs sistemlerimiz, mevcut olanlar da dahil olmak üzere boru sistemlerine entegre olur. Bir kez kurulduktan sonra, içinden geçen toplu mallardan dakika manyetik metal partikülleri çıkarırlar.

Ürün Portföyümüz


SAFEMAG

EXTRACTOR

Sesotec Mıknatıs Sistemini Kullanmanın Yararları

  • Düşük kurulum yüksekliği mevcut borulara sorunsuz entegrasyon sağlar.
  • 800 mT’ye (8000 gauss) kadar güçlü manyetik performans ve manyetik ayırıcılarımızın verimli tasarımı, manyetik kirleticilerin titiz bir şekilde çıkarılmasını garanti eder.
  • Kompakt tasarım, ağır konveyör, karıştırma ve dozaj ünitelerini doğrudan boru mıknatıslarına monte etmeyi mümkün kılar.
  • Gövdeden çıkarılan mıknatıs göbekleri ile KOLAY TEMİZLEME teknolojisi, son derece kolay kullanım ve temizlik ile asgari bakım çabasını sağlar.
  • Sağlam paslanmaz çelik tasarım, korozyon ve aşınmaya karşı yüksek düzeyde direnç sağlar.
  • Konutta ölü bölge yoktur. Sonuç olarak, mıknatıs ayırıcısında plastik granülat birikmesi için bir yol yoktur, bu da renkleri veya malzemeleri değiştirirken hataları önler.
Tasarım ve Alternatif Konfigürasyonlar

Sesotec boru mıknatısları, olağanüstü dayanıklı, yerden tasarruf sağlayan muhafaza ve güçlü neodimyum manyetik çubuklardan oluşur. Uygulamaya bağlı olarak mıknatısların çekirdeklerinin üçgen bir matris veya bir ızgarada düzenlenmesi, ürün ve mıknatıs arasında mümkün olan en iyi teması sağlar.

Adaptör plakaları ve düz flanş veya Jacob bağlantısı gibi müşteriye özel bağlantılar mevcut üretim hatlarına optimum entegrasyonu kolaylaştırır.

+100 °C’ye kadar çalışma sıcaklıkları için yüksek enerjili neodimyum mıknatıslı mıknatıs ayırıcıları sağlıyoruz. Ayrıca yüksek sıcaklık uygulamaları için samaryum-kobalt mıknatıslar sunuyoruz.

Daha fazla yardıma ihtiyacınız var mı?
Ürün kataloğu ve fiyat teklifi talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.