Mıknatıs Sistemleri

Mıknatıs Sistemleri

Mutlak ürün saflığı size çok büyük önem veriyor mu? Demir veya diğer manyetik metallerden kaynaklanan kirletici maddelerin makinenize zarar vereceğini veya nihai ürününüzü kirletme olasılığını dışlamak ister misiniz? Mıknatıs ayırıcılarımız size güvenilir koruma sunar.

Demirli metalden zayıf manyetik değerli metallere kadar, mıknatıs sistemlerimiz olağanüstü manyetik performans ve verimli bir tasarım sayesinde en küçük demirli metal kirleticileri bile yok eder. Üst üste yerleştirilmiş bir düzene yerleştirilmiş manyetik çubuklar, maksimum derecede ayırma ve çıkarma sağlar. Borulama sistemlerine ve haznelere hızlıca ve kolayca entegre edilebilir veya mevcut üretim hatları dahil olmak üzere doğrudan malzeme girişine monte edilebilirler. Burada, sanayi sektörüne, malzeme türüne, üretim aşamasına ve serbest düşme, borulama veya konveyör bantları gibi taşıma sistemlerine tam olarak uygun etkili ve ekonomik bağımsız bir çözüm olarak hizmet ederler. Aynı zamanda aşağı akış detektörleri, ayırıcılar veya ayırma sistemleri üzerindeki yükü azaltmak için yukarı akış yönünde de kullanılabilirler.

Ürün Portföyümüz


Serbest düşme uygulamaları için mıknatıs sistemleri

Sıvılar ve macunlar için mıknatıs sistemleri

Malzeme kolonları için mıknatıs sistemleri

Sesotec Mıknatıs Sistemini Kullanmanın Yararları

  • Manyetik metal kirletici maddeleri aşırı verimlilikle temizleyin
  • Makine ve üretim kesintilerinde hasarı önleyin
  • Ürün kalitesini istenilen standart ve sertifikalarla uyumlu hale getirin
  • Müşteri şikayetlerine karşı koruma ve geri çağırma
  • Hızlı amortisman
İhtiyaçlarınıza Göre Özelleştirme Seçenekleri

Önde gelen mıknatıs teknolojisi portföyümüz geniş bir ürün yelpazesini ve süreç adımlarını kapsamaktadır. Standart çözümler doğru uyumu sağlamazsa, kişiselleştirmeyle başka bir yol buluruz. Çeşitli kullanıcı odaklı endüstrilerdeki uzun yıllara dayanan deneyimlerimiz, süreçlerimize hızlı bir şekilde girmemizi ve üretim hattınıza mükemmel bir şekilde entegre olacak çözümler sunmamızı sağlar.

Tasarım ve geliştirme açısından, mıknatıs sistemlerimizin kurulumunu, çalıştırılmasını ve temizlenmesini mümkün olduğunca hızlı ve kolay hale getirmeye odaklanıyoruz. Makinelerimiz ayrıca sağlam bir yapıya sahiptir – Almanya’da üretilen ve üretilen kalite.

Örnek Uygulama: MAGBOX FOOD Mıknatıs Sistemi

Mıknatıs Sistemlerimiz Nasıl Çalışıyor?

Metalin çıkarılması için mıknatıslı ayırıcılar genellikle doğrudan konveyör borularına monte edilir. Boru mıknatıs ve filtre mıknatıs sistemlerimiz güçlü Neodimyum manyetik çubuklara sahiptir. Plastik ve gıda endüstrilerinden gelen çeşitli dökme mallar bu güçlü manyetik çubukları geçtiğinde, içindeki manyetik kirletici maddeler yapışır ve malzemeden çıkarılır. Uygulamaya bağlı olarak manyetik çubukların üçgen bir matriks veya ızgarada düzenlenmesi, ürün ve mıknatıs arasında mümkün olan en iyi teması sağlar. Ayrıca yüksek sıcaklık uygulamaları için samaryum-kobalt mıknatıslar sunuyoruz.

Mıknatısların çekirdeği, muhafazaları ile mahfazadan kolayca çıkarılabilir. Gövdelerin çekirdeğin çekilmesi, sistemi saniyeler içinde temizlemek için yeterlidir. Bitirmek için, bunları yuvaya geri takın.

Daha fazla yardıma ihtiyacınız var mı?
Ürün kataloğu ve fiyat teklifi talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.