Pnömatik iletim için sistemler

Pnömatik iletim için metal algılama sistemleri

Plastik granül, yeniden öğütme, un veya kırıntılarda bulunan metalik kirleticiler, tıkanmış ağızlıklara ve filtrelere, hasarlı makinelere veya saf olmayan son ürünlere yol açabilir. Pnömatik uygulamalar için metal dedektörlerimiz, üretim, arıza ve müşteri şikayetleri kesintilerine karşı optimum koruma sağlar.

Metal algılama sistemlerimiz mevcut vakum veya basınç konveyör borularına hızlı ve kolay bir şekilde entegre edilebilir. Yüksek taşıma hızlarında ve sıcaklıklarında bile, plastik işleme, kimyasal, farmasötik ve gıda endüstrileri için minimum malzeme kaybıyla pnömatik olarak taşınan dökme ürünlerdeki kirletici maddeleri güvenilir bir şekilde yok ederler.

Ürün Portföyümüz


GF

GF 4000

Sesotec Metal Dedektörlerini Kullanmanın Yararları

  • Hızlı kilit bağlantıları ve flanşlar sayesinde, metal dedektörleri olan boru sistemlerine entegre son derece kolay olursa olsun yatay veya açılı, dikey konumlandırılmış olsun.
  • Taşınan malzemenin akışını kesintiye uğratmadan veya taşıma hızını azaltmadan metalik kirletici maddeleri çıkarırlar.
  • Yüksek taşıma hızlarında ve sıcaklıklarında bile güvenilir şekilde çalışırlar.
  • İki kanallı teknoloji, ürüne yerleştirildiklerinde bile, manyetik olup olmadıklarına bakılmaksızın, tüm metallere en yüksek hassasiyeti sağlar.
  • Dijital sinyal işleme, AB direktifleri doğrultusunda optimum güvenliği garanti eder.
  • Önceden ayarlanmış çalışma parametreleri, kontrol ünitelerinin kullanımı son derece kolay olduğu anlamına gelir.
  • Bir ihraç edilebilir, şifre korumalı sistem kayıt defteri veya şirket ağına doğrudan bağlantı seçeneği, gerekli veri alışverişini sağlar.
  • Metal algılama sistemlerimiz, incelenen malzemenin içsel iletkenliğini en iyi şekilde telafi etmek için otomatik öğrenme işlevine sahiptir.
  • 20’ye kadar ATEX uyumlu versiyonlar mevcuttur.

Örnek Uygulama: GF Metal Dedektörü

Tasarım ve Alternatif Konfigürasyonlar

Tüm parçalar önceden monte edilmiş ve montaj çerçevesi hızlı ve kolay kurulum sağlar. Kompakt tasarım, yerden tasarruf etmenize de yardımcı olur.

Duyarlı deklanşör kapağı sayesinde “Quick-Flap” ayırma ünitesi, taşınan malzemenin akışını kesintiye uğratmadan yüksek taşıma hızlarında bile metal partiküllerini güvenle çıkarır. Ayrıca, sızan havanın konveyör borularına girmesini de önler. Tüm ayırma mekaniği, kavşaklar ve ayırma kapakları paslanmaz çelikten (1.4301) yapılmıştır.

Hızlı kilitli kaplinler ve havalandırma flanşları sayesinde, 150 mm’ye kadar standart nominal genişliğe sahip mevcut konveyör boru sistemlerine entegrasyon, sorunsuz bir şekilde mümkündür.

Daha fazla yardıma ihtiyacınız var mı?
Ürün kataloğu ve fiyat teklifi talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.