Metal Algılama Sistemleri

Metal Algılama Sistemleri

Nihai üründe üretimi durduran veya biten metalik kirletici risklerinden kaçınmak ister misiniz? Metal dedektörlerimiz, tüm metalik kirletici maddeleri güvenilir şekilde algılar ve koruma sağlar – uygulamanıza mükemmel şekilde uyarlanır.

Ürüne bulaşan veya gömülmüş kirletici, alüminyum, bakır ve pirinç gibi demir, çelik, paslanmaz çelik veya demir içermeyen metallerden yapılmış olsun, metal algılama sistemlerimiz, tüm metalik kirletici maddeleri endüktif teknolojiyi kullanarak tanımlar (aşağıya bakınız). ). Proses kontrollerine bir sinyal gönderirler ve bir ayırma ünitesiyle birlikte kontamine ürünleri tamamen otomatik olarak kaldırırlar. Gıda endüstrisi için makinelerimiz IFS, BRC ve FSMA gibi standartlarla uyumludur.

Sesotec metal dedektörleri makine hasarlarına, üretim aksama süresine, müşteri şikayetlerine ve geri çağırmalara karşı etkili koruma sağlar. Kirletici tespiti ve ürün incelemesi konusunda 40 yılı aşkın tecrübemize güvenebilirsiniz.

Ürün Portföyümüz


Konveyör bantlar ve oluklar için metal dedektörler

Entegre konveyör bantlı metal algılama sistemleri

Serbest düşme uygulamaları için metal algılama sistemleri

Sıvılar ve macunlar için metal algılama sistemleri

Pnömatik iletim için metal algılama sistemleri

Malzeme kolonları için metal algılama sistemleri

Sesotec Metal Dedektörlerini Kullanmanın Yararları

  • Manyetik ve manyetik olmayan metal kirleticileri aşırı hassasiyetle tespit edin
  • Makine ve üretim kesintilerinde hasarı önleyin
  • Ürün kalitesini istenilen standart ve sertifikalarla uyumlu hale getirin
  • Müşteri şikayetlerine karşı koruma
  • Hızlı amortisman
İhtiyaçlarınıza Göre Özelleştirme Seçenekleri

Tüm yeni nesil teknoloji sistemlerimiz geniş ürün yelpazesi, taşıma türleri ve proses aşamalarını kapsamaktadır. Standart çözümler doğru uyumu sağlamazsa, kişiselleştirmeyle başka bir yol bulabiliriz. Çeşitli kullanıcı odaklı endüstrilerdeki uzun yıllara dayanan deneyimlerimiz, süreçlerimize hızlı bir şekilde girmemizi ve üretim hattınıza mükemmel bir şekilde entegre olacak çözümler sunmamızı sağlar.

Tasarım ve geliştirme anlamında, sistemlerin kurulumunu, günlük işleyişini ve temizliğini mümkün olduğunca çabuk ve kolay hale getirmeye odaklanıyoruz. Almanya’da üretilen makinelerimiz ve sistemlerimiz ayrıca yüksek seviyede mekanik sağlamlık ve direnç seviyesine sahiptir.

Örnek Uygulama: INTUITY Metal Dedektörü

Metal Dedektör Sistemlerimiz Nasıl Çalışıyor?

Metal algılama sistemlerimizin algılama yetenekleri demir veya manyetik malzemelerle sınırlı değildir, daha çok her tür metal içerir. Bunu mümkün kılmak için elektromanyetik indüksiyona dayanan verici / alıcı yöntemini kullanırlar. Çalışma sırasında, metal detektörü sabit bir elektromanyetik alan oluşturur. Bir metal parçası dedektörden geçerse, alanı rahatsız eder. Sinyal daha sonra metalin varlığı olarak kayıt aldı.

Kontrol modülündeki yazılım kayıtlı sinyalleri analiz eder. Metalik kirletici maddeleri çevreden veya ürünün kendisinden kaynaklanan parazitlerden güvenilir bir şekilde ayırt edebilmelidir. Çünkü bir ürün – kendi içsel iletkenliğine bağlı olarak – sinyali değiştirebilir.

Bu nedenle kontrol sistemlerimiz, önceden belirlenmiş olan veya devam eden işlemler sırasında kurulan referans değerleriyle sinyalleri analiz etmek için gelişmiş algoritmalar kullanırlar. Bu yaklaşım onların yanlış alarmları tetiklemelerini ve aynı zamanda metalik kirletici maddelerin güvenilir bir şekilde tanımlanmasını sağlar. Bir kirletici tespit edilirse, modül (konfigürasyona bağlı olarak) proses kontrollerine bir sinyal gönderir, aşağı akış ayırma ünitesini aktive eder, işletme personeline bildirir ve olayı entegre kayıt defterine girer.

Döner kollar, hava püskürtme nozulları, iticiler, redüktörler, döner silolar ve geri çekme kayışları, kontamine ürünlerin güvenli bir şekilde, otomatik olarak ve az miktarda malzeme kaybıyla çıkarılması için bir araç olarak seçilebilir. Özel seçim ürünün niteliğine, nakil tipine ve diğer parametrelere bağlıdır.

Daha fazla yardıma ihtiyacınız var mı?
Ürün kataloğu ve fiyat teklifi talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.