Kovalı Elevatörler ve Konveyörler

Serbest akışlı malzemenin ayrılması ve taşınması

TRENNSO-TECHNIK® ayrıştırma ve ayırma sistemlerinin temelini eleme makineleri, ayırma masaları ve zikzak elekler gibi makinelerimiz oluşturmaktadır. Optimum koordine edilmiş konveyör teknolojisi ve uzun ömürlü elevatörler, güvenilir bir üretim süreci için de aynı şekilde önemlidir. TRENNSO-TECHNIK®’te uzun yıllara dayanan deneyim ve verimli kepçeli konveyör teknolojisi, ağır işlere bile dayanacak şekilde üretilmiş yüksek performanslı elevatör ekipmanına dönüşür.

Açıklama

Toz malzemenin geri dönüşüm ve ayırma tesislerimizde güvenilir bir şekilde taşınması, verimli bir sürecin anahtarıdır. Dikey kepçeli elevatörlerimiz, tahıl gibi serbest akışlı, granül dökme malzemelerin dikey taşınmasını destekler. Gereksinimleriniz bir zincir veya bantlı kepçeli elevatörü gerektirse de, yüksek kapasiteli konteynerler, kolay kullanım ve enerji tasarrufu sağlayan teknoloji ile çok çeşitli bireysel elevatör ve konveyör çözümleri sunuyoruz.

Kepçeli elevatörler – Doğru ekipmanla yukarıya ve ileriye

Kepçeli elevatörler, toz ve granül halindeki dökme malzemelerin bir zincir (zincirli kepçeli elevatör) veya bantlı konveyör (bantlı kepçeli elevatör) gücüyle dikey olarak taşınması için güvenilir bir mekanizmadır. Bu düşük enerjili teknoloji, tahılları ve diğer dökme malzemeleri taşımak için on yıllardır kullanılmaktadır. Kepçeli elevatörler, temel olarak bir motor tarafından tahrik edilen bir konveyör bandına veya zincire monte edilmiş kepçelerden oluşur. Kepçeler, merkezkaç kuvveti kullanılarak sürekli olarak boşaltılır. Kepçe boyutu, kapasitesi ve malzemesi ile taşıma hızı, taşınacak malzemeye bağlıdır.

Özelleştirilmiş modüler tasarım sayesinde dikey taşıma

TRENNSO-TECHNIK® tarafından üretilen her kepçeli elevatör, müşterimiz tarafından verilen belirli görevin ihtiyaçları için ayrı ayrı tasarlanır ve üretilir.
Kepçelerin donanımı ve kapasitesi, kayış veya zincirin malzemesi ve ölçümleri (örn. yağa dayanıklı lastik zincirler), ayrıca ek güvenlik seçeneklerinin tümü özel yapımdır. Paslanmaz çelik ve plastikten kepçe tasarımları sunuyoruz ve HARDOX çelik gibi aşınmaya karşı çeşitli çözümlerimiz mevcut. Kepçeli konveyörlerimiz ve elevatörlerimizdeki elektronik izleme sistemi, sorunsuz bir performans sunmak ve konveyörlerin düşük bakım ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için hız izleme ve yanlış hizalama izlemesini içerir. Tozlu malzeme ve toz birikintileri toz patlaması riski taşıdığından, elevatörlerimiz aspirasyon tertibatı ile donatılabilir. Elbette kepçeli elevatörlerimizin ve diğer ürünlerimizin ve makine bileşenlerimizin tüm tasarımları ATEX direktiflerine göre üretilmektedir.

Bant ve Kepçe – kepçeli elevatörlerimizin kalbi

Kulağa rahat bir İngiliz pub’ının adı gibi gelen bu sözcükler, temelde taşıma teknolojimizin iki ana bileşenidir. TRENNSO-TECHNIK®, dökme malzemelerin ve tahılların taşınmasında bu geleneksel yöntemi onlarca yıldır kullandığından, kepçe malzemesi, kapasitesi ve boyutlarından bant için en iyi hıza ve akıcı malzemelerin güvenilir bir şekilde taşınması için kullanışlı aksesuarlara kadar ihtiyaç duyulan her türlü kepçeli elevatörün en verimli kurulumunu tasarlama konusundaki uzmanlığımıza güvenebilirsiniz.

    Bizimle İletişime Geçin

    Size ulaşabilmemiz için lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurunuz. Müşteri hizmetleri yetkililerimiz size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.