Endüksiyon Akımı Ayırıcı

Bu ekipman, demir dışı metalleri (alüminyum, pirinç, bakır) dökme akımın geri kalanından ayırmak için tasarlanmıştır. Bu tip metalin mıknatıslarla etkileşime girmediği dikkate alındığında, bu ayırma, güçlü neodimyum mıknatısları yüksek hızda döndürüp itici bir etki yaratarak elde edilir.

Açıklama

Kullanılacak manyetik kutup sayısı, ayrılacak materyalin partikül boyutuna bağlıdır. Teknik ekibimiz, her bir uygulama için manyetik rotorun ideal konfigürasyonu hakkında tavsiyelerde bulunacaktır.

Önceden, demirli metal ekipmanların (üst bant, manyetik kasnak, manyetik tambur, vb.) manyetik bir ayırıcısının takılması tavsiye edilir. Bu, ayırmada optimum verimlilik sağlayarak, konveyör bandının ve manyetik rotorun bütünlüğünü sağlar.

Tipik örnekler:

 • Kuru bir geri dönüşüm akışından soda kutularının seçimi
 • Demir dışı metallerin ezilmiş ahşaptan uzaklaştırılması
 • Cam geri dönüşümünde kirliliğin giderilmesi
 • Otomobil parçaları, döküm cürufu, döküm kumu, evsel ve endüstriyel döküntülerin ezilmesinde ve kentsel katı atık geri dönüşüm tesislerinde demir dışı metallerin ayrılması

Temel özellikler:

 • Tüm IDEMAG endüksiyon akımları ayırıcıları, optimum performans ve maksimum çalışma ömrü için tasarlanmış ve üretilmiştir.
 • Ayrıştırma işlemini iyileştirmek için ürünün separatör üzerindeki homojen dağılımı için titreşimli besleyiciler de sağlayabiliriz.
 • Konveyör bandı maksimum dayanıklılık ve verimlilik için yüksek kaliteli PVC’den yapılmıştır.

Tamamen IDEMAG tarafından tasarlanan ve üretilen endüksiyon akımı ayırıcısı için modüler sistem, optimum manyetik ayırma için tüm bileşenlerin sorunsuz entegrasyonunu sağlar.

  Bizimle İletişime Geçin

  Size ulaşabilmemiz için lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurunuz. Müşteri hizmetleri yetkililerimiz size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.