Döner Valf

Önemli ham maddelerin basınçsız tahliyesi ve dozajlı geri dönüşümü için pnömatik taşıma

Dökme malların sabit bir verimle boşaltılması gereken her yerde TRENNSO-TECHNIK® döner valfleri kullanılır. Pnömatik taşıma üniteleri ayrıca belirli sayıda ürünün güvenilir ölçülü deşarjı ve beslenmesi için de uygundur. Konteynerlerin ve siklonların kapatılması için döner valfler güvenilir ve emniyetli bir çözümdür. Valf tarafından taşınacak malzeme toz veya bir tür tanecikli ürün olmalıdır, hangisi belirli bir hücresel tekerlek veya rotor için en iyisiyse.

Şu özellikleri ile çeşitli malzemelerin pnömatik taşınması ve ölçülmesi:

 • Toz malzeme
 • Toz
 • Granülatlar

Açıklama

Geri dönüşüm, gıda endüstrisi veya dökme mal elleçleme uygulamaları için döner valfler

Döner valflerimizin klasik uygulama alanları zig-zag elekler, siklonlar ve silolardan (örn. pelet siloları) geri dönüşüm, dökme malzeme veya gıda endüstrilerinde işleme için haznelere kadar uzanmaktadır Döner valfler, örneğin zig-zag eleklerinin, oluklu vidalı konveyörlerin, oluklu zincirli konveyörlerin veya genel olarak vidalı konveyörlerin girişine ve çıkışına monte edilir. Düzgün ve sürekli bir deşarjın yanı sıra, görevleri silo malzemesinin basıncını azaltmak ve hava çıkışını sağlamaktır – bu yüzden döner hava kilidi valfleri olarak da adlandırılırlar. Döner valf ayrıca filtreler veya siklonlar altında da kullanılır. Dökme malzemeler mümkün olan en düşük basınç kaybına sahip pnömatik sistemlerden çıkarılabilir.

Döner valf deşarjlarımızın fonksiyonu ve tasarımı

Döner valflerin mühürlü bir pnömatik taşıma sistemi olarak işlevselliği, hücresel tekerlek olarak adlandırılan bir rotora dayanmaktadır. Döner valfin bu özel bileşeni, tam olarak oturan bir muhafazada döner. Döner sistem kullanıldığında, her rotor hücresi, döner valften dökme malzeme alır, daha sonra rotor tarafından üflenir ve valfin çıkışı üzerinden tekrar düşer. Bu, bileşenlerin hacimsel olarak sürekli taşınmasıyla sonuçlanır.

TRENNSO-TECHNIK® özel döner valf tasarımları

 • Muhafaza, rotor ve hava kilidi paslanmaz çelikten yapılmıştır.
 • Değiştirilebilir paslanmaz çelik kilitli kepçeler.
 • Valfin kauçuk dudaklarının çeşitli malzeme tasarımı.
 • Gerektiğinde geniş aşınma koruma çözümleri yelpazesi, örneğin valfler özellikle sert ve dayanıklı HARDOX çeliği ile güçlendirilebilir.
 • Profesyonel bakım ve olası yedek parçaların montajı için döner valfteki açıklıklar.
 • Atex direktiflerine göre döner valf tasarımları

Döner valflerle ilgili sorularınız mı var, valfimizin teknik verileri ve farklı uygulamalar için farklı rotor tipleri hakkında daha fazla bilgi almak mı istiyorsunuz veya ihtiyaçlarınıza uygun bir pnömatik taşıma sistemi mi arıyorsunuz?

Uygun döner valf seçiminde size destek olmaktan ve tavsiyede bulunmaktan mutluluk duyarız.

  Bizimle İletişime Geçin

  Size ulaşabilmemiz için lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurunuz. Müşteri hizmetleri yetkililerimiz size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.