Disk / Rotor Elek

Kaba Elek BRT HARTNER SC, karton ve atık kağıt karışımlarını ayrı fraksiyonlara ayırır.

 • Kartonun karışık kağıttan Disk/Rotor Elekler ile verimli bir şekilde ayrılması
 • Ucuzluk
 • Engelleyici malzeme geçirmez ve uzun ömürlüdür
 • Müteakip ayrıştırma işlemine gevşetilmiş ve eşit malzeme aktarımı
 • Kompakt boyutları sayesinde mevcut tesislere kolay entegrasyon
 • Ayrı elek disklerinin veya rotor elemanlarının kolayca değiştirilmesi
 • Elek ölçüsünün dinamik ayarı
 • Zahmetsiz temizlik için özel aks tasarımı
 • İsteğe bağlı olarak frekans kontrollü dönüş hızı ayarlı
 • İsteğe bağlı olarak el-hidrolik eğim ayarlı

Açıklama

En yüksek verimlilikte ve en düşük maliyetlerle yüksek kaliteli ürünler üretmek için tesisinizdeki karton ve kağıtları sınıflandırmayı ve ayırmayı mı hedefliyorsunuz?

Atık kağıt için bir ayrıştırma tesisindeki arıtma işlemi her zaman aynıdır: Belediyenin topladığı kağıt-karton karışımı önce bir Besleme Hunisine beslenir. Bu makine, malzemeyi gevşetir ve sonraki kaba eleğe eşit olarak aktarır. Burada, karton (bir pizza kutusundan yaklaşık daha büyük) ayrılır. Gazete, dergi, küçük karton ve kitapların bir karışımı olan karışık kağıt fraksiyonu daha ileri işlem için tedarik edilir. Bu işlem, ince tanelerin malzeme içinde ayrıştırılmasını, küçük karton parçalarının ayrıştırılmasını, filmlerin ve folyoların ve diğer safsızlıkların ayrıştırılmasını içerir. Ayrıştırma işleminin nihai hedefi, maksimum %3 safsızlık içeren bir mürekkep giderme fraksiyonudur.

Tesis süreçlerinizi kolaylaştırmak için BRT HARTNER adı altında çok çeşitli makine ve sistemlere sahibiz. BRT HARTNER SC Disk / Rotor Elek örneğin büyük karton parçalarının ayrılmasında kullanılır.

Tahrik Mekanizması

Kaba Elek BRT HARTNER SC, zincirler ve çarklarla tahrik edilen elektrikli dişli motorlarla donatılmıştır. Ayrıca, her biri oval diskli bir aksdan oluşan döner rotor elemanları ile donatılmıştır. Özel kauçuk karışımları nedeniyle, diskler kartonu ekran üzerinde üst tahliye noktasına taşımak için yeterli tutuşa sahiptir. Bununla birlikte, karışık kağıt fraksiyonunun gazeteleri, dergileri ve diğer malzemeleri, eleme disklerinden aşağıya doğru bir boşaltma konveyörüne (müşteri tarafından sağlanacaktır) çekilir.

Her platform için bir tahrik motoru

Kaba Elek, talep edilen iş hacmine bağlı olarak iki veya üç elek platfomuyla temin edilmektedir. Her elek platformunun dönüş hızı, her katın kendi tahrik motoruna sahip olması nedeniyle frekans dönüştürücü aracılığıyla optimum şekilde ayarlanabilir.

Disk/Rotor Elek ile yapılan kaba eleme işlemi sonucu iki fraksiyon açığa çıkar: bir karton parça ve bir karma kağıt fraksiyonu.

Disk Elek veya Balistik Ayırıcı

Genel olarak karton ve atık kağıtlar Disk/Rotor Elekler veya Balistik Ayırıcılar ile ayrıştırılabilir. Her iki sistem de oldukça farklı çalışmaktadır, ancak verimlilik ve işlevsellik açısından sonuçları ortadadır. BRT HARTNER, her iki makinede de uzmanlaşmış az sayıdaki üreticiden biridir.

  Bizimle İletişime Geçin

  Size ulaşabilmemiz için lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurunuz. Müşteri hizmetleri yetkililerimiz size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.