Digestat Kurutucu

BRT HARTNER DCD digestat kurutucu, karıştırma, kurutma ve amonyağı digestattan çıkarmak için uygundur.

  • Doğrudan ısı iletimi ile malzemeye termal enerji beslemesi için yerden ısıtma sistemi
  • Özel karıştırma ve döndürme silindirlerinin taşıma hattına entegrasyonu ve böylece arıtma sırasında malzemenin çok kademeli, yoğun karıştırılması, homojenleştirilmesi ve kabartılması
  • Devridaim sistemi ve dolayısıyla egzoz havası konsantrasyonunun optimizasyonu için egzoz havasının geri dönüşü
  • Makinede optimize edilmiş malzeme yüksekliği ve dolayısıyla gerekli kurulum alanının azaltılması
  • Digestat Kurutucuda arıtma sırasında malzemenin çok kademeli karıştırılması
  • Tam otomatik çalışma

Açıklama

Biyolojik atık arıtma tesisinizde malzeme ile ilgili sorunlar var mı? Çok ıslak, çok ağır ve çok homojen mi?

Digestat karışımlarını kurutmak ve tek adımda basınçlı havalandırma ile amonyak gidermek ister misiniz? Ek olarak, biyolojik materyalin en uygun şekilde arıtılmasını mı istiyorsunuz? BRT HARTNER DCD Digestat Kurutucu, ihtiyaçlarınız için ideal çözümdür.

Digestatların kompostlanması, su içeriği çok yüksek olduğunda sorun yaratabilir. Fermantasyon kalıntısının arıtılması ve işlenmesi için makinemiz yardımcı olabilir.

Digestat Kurutucu, dinamik malzeme akışında aerobik arıtmatan önce besleme substratlarını karıştırarak, homojenleştirerek ve gevşeterek fermantasyon kalıntısının ön arıtması için idealdir. Malzemenin önceden ısıtılmış hava ile basınçla havalandırılması, suyun ve amonyağın egzoz havası yoluyla optimum şekilde boşaltılmasını sağlar. Bu, egzoz havası sistemleri vasıtasıyla daha fazla işlenir.

Ayrıntılı olarak kurutma yöntemi:

BRT HARTNER Digestat Şartlandırıcı/Kurutucu, tam otomatik sürekli kurutucu olarak tasarlanmıştır. Malzeme, bir sıyırcılı zincirli konveyör ile makinede hareket ettirilir. Termal enerji beslemesi alt plaka ile sağlanır. Bir yandan malzemenin entegre zemin ısıtması ile aktif olarak ısıtılmasıyla, diğer yandan ise alt plakadaki kanallar aracılığıyla önceden ısıtılmış besleme havasının birleştirilmesiyle. Egzoz havası malzemenin üzerinde toplanır ve daha sonra uygun egzoz havası arıtmasına tabi tutulur.

Yapısal malzemenin eklenmesi

Digestat arıtma işlemi için makinenin taşıma hattına özel karıştırma ve döndürme silindirleri monte edilir. Arıtma sırasında malzeme bu alanlarda yoğun bir şekilde karıştırılır, homojenleştirilir ve gevşetilir. Boşaltma tarafındaki ayrıştırma ünitesi, boşaltma konveyörü üzerinde bir metreden fazla bir malzeme yüksekliğinde bile eşit bir malzeme boşaltımı sağlar.

Malzemenin şartlandırma veya kurutma için havalandırılabilir olması gerekir. Bunu sağlamak için, Digestat Şartlandırıcı ile muamele edilmeden önce kıvama göre yapısal malzeme eklenir. Bu “agrega malzemesi”, projeye bağlı olarak, müteakip arıtma adımlarından birinden taze malzeme, geri dönüştürülmüş malzeme veya makineden çıkan malzeme olabilir. Eklenen substratlar makine içinde birleştirilir, daha sonra karıştırılır ve termal olarak kurutulur, böylece sonraki işlemler için en uygun hale gelir.

Özellikle çıkış fraksiyonunun homojenliği için artan gereksinimler ve talepler ile, malzemenin dinamik olarak gevşetilmesi, sonucu ve verimlilik derecesini iyileştirir.

BRT HARTNER DCD Digestat Kurutucu ile, fermantasyon kalıntısı için arıtma sürecinizi iyileştirebilir ve geliştirebilirsiniz.

    Bizimle İletişime Geçin

    Size ulaşabilmemiz için lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurunuz. Müşteri hizmetleri yetkililerimiz size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.