DAL MASCHIO

DAL MASCHIO
Dal Maschio 1973 yılında Robot ve Otomasyon işlerine başlamış olup 2018 yılı itibaren bu alanda 45 yıllık bir geçmişe ulaşmıştır. Firmamız 1829 yıllarında tarım alanında makine üretimine başlamış olup yıllar içerisinde Sanayinin gelişmesine ayak uydurarak 1973 yılında İtalya’nın Plastik alanda ki ilk robotunu üretmiştir. Standart robotlarda kalite ve performans olarak üst seviyeleri yakalayan Dal Maschio 200 yıla yakın üretim geçmişi ve 45 yıllık otomasyon bilgisiyle Plastik sanayinde daha önce denenmemiş bir çok otomasyona imza atmıştır. Bu ARGE yapısıyla Dal Maschio Plastik sektöründe gerek ambalaj gerekse Otomotivde benzersiz otomasyon deneyimine sahiptir.

Dal Maschio 3 eksen Kartezyen robotları: IML sistemleri için dikey giriş, ek yükleyiciler ve daha fazlası özelliklere sahiptir. Oldukça sağlam bir yapıya sahip olup yıllarca problemsiz bir şekilde çalışmaktadır. Dal Maschio Türkiye pazarında hala çalışan 35 yıllık robotlara sahiptir. Daha fazla performans sağlamak için yeni M8 kontrolüyle birlikte yeni askı ve daha kullanıcı dostu klavye mevcuttur. Robotlar için LED ışıklı sinyal cihazına sahiptir. DMGX serisi 6 farklı boyutta 3 kg’dan 130 kg’a kadar yük kapasitesine sahiptir.

Dal Maschio 3 eksen robotlar dikey girişlidir. Özellikle düşük çevrim süreli operasyonlar için idealdir. Üzerinde fırçasız motor mevcuttur. Yazılım hem serbest mod hemde makro mod ile programlamaya müsaittir. DMG serisi robotların taşıma kapasitesi 12 kg ile 33 kg arasındadır. Bu aralıkta 4 farklı robot mevcuttur.

Yatay giriş robotlar özellikle IML uygulamaları içindir. Sağlam yapısı ile düşük süreli çevrimlerde uzun yıllar stabil üretim sağlar. Üzerindeki regülatör ile hassas ayarlamalar yapılabilir. Simetrik yapısı özellikle istifleme ve etiket üniteleri arasında hassas işleyiş sağlar. IML ekipmanları sık kalıp değişimi için uygundur. Her ne kadar standart bir yatay giriş robot görüntüsüne sahip olsa da 35 KG’a kadar kusursuz çalışma olanağı sunar.

Snap Tank SX serisi özellikle sürekli ürün değişimlerinin olduğu işletmeler için 9 aksisden oluşan bir çözümdür. Oval tip kaplardan kare tip kaplara geçişler için büyük kolaylık sağlar. M8 kontrol ile hassas bir üretim sağlar.

Daha fazla yardıma ihtiyacınız var mı?
Ürün kataloğu ve fiyat teklifi talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.