Balya Kablo Sökücü

BRT HARTNER BD Balya Kablo Sökücü, kabloları preslenmiş balyalardan çıkarır.

 • Sıkıştırılmış balyaların kablolarının mekanik olarak sökülmesi
 • Kablo bantlarının otomatik olarak açılması ve çıkarılması
 • Kabloların sarılması ve sıkıştırılması
 • Kabloları keserken yaralanma riskini önleme
 • Plastik, folyo, PET şişeler, kağıt vb. balyalar için.
 • Balya boyutuna otonom uyarlama
 • Malzeme yoğunluğuna göre otomatik ayarlama
 • Aşınmaya dayanıklı kesme bıçakları sayesinde yüksek kullanılabilirlik
 • Çelik plakalı bantlı konveyör, tüm tahrikler ve elektrik kontrolü ile komple sistem
 • BB Balya Kırıcı ile birlikte kompakt sistem olarak mevcuttur

Açıklama

Preslenmiş balyaların mekanik kablo sökümüne yönelik yeni makine

Preslenmiş plastik, folyo, PET şişeler veya kağıt balyalarını açmanın en kolay yolu nedir? Tüm iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliklerine nasıl uyulur ve tesis süreçleri aynı anda nasıl optimize edilir?

Pahalı öğütücülerin yanı sıra sıkıştırılmış balyaları açmak için başka hangi makine çözümleri var? BRT HARTNER BD Balya Kablo Sökücü, kablo bantlarının otomatik olarak çıkarılması için ideal çözümdür. Kolay, etkili ve herhangi bir yaralanma riski bulunmayan bir çözümdür.

Sıkıştırılmış balyaların kablolarının çözülmesi için otomatik bir çözüm günümüzde çoğu ayrıştırma ve geri dönüşüm tesisinin vazgeçilmez bir parçasıdır, çünkü manüel kablo sökme işlemi, tellerin açılması nedeniyle çalışanlar için yüksek yaralanma riski taşımaktadır. En iyi koruyucu ekipman bile çoğu durumda kullanışlı değildir.

Birçok şirket, kablolama söz konusu olduğunda hala öğütme teknolojisine güvenmektedir. Bununla birlikte, bu çok pahalıdır ve genellikle malzemenin daha fazla işlenmesi gerekliliklerine uymamaktadır. Daha sonra manyetik ayrıştırma ile öğütme veya kırma, telleri çıkarsa da, malzeme parçalara ayrılır ve bu da sonraki sıralamayı son derece zorlaştırır. Ek olarak, ince tanelerin oluşması nedeniyle çok fazla malzeme kaybolur.

BD Balya Kablo Sökücü, sadece kablo bantlarını açar ve çıkarır ve ardından malzemeyi bir bütün olarak sonraki işlem adımlarına aktarır.

BD Balya Sökücü nasıl çalışır?

Açılacak balyalar sağlam çelik plaka bantlı konveyöre beslenir. Konveyör, balyaları kablo sökme sistemine doğru taşır. Balya çalışma konumuna ulaşır ulaşmaz, hidrolik olarak çalıştırılan bir sıkıştırma çubuğu balyaya doğru itilir. Kesme cihazı kabloları kavrar ve keser. Daha sonra, kablo sarma mekanizması kabloları alır, sarar ve dibe doğru atar. Kenetleme ve kesme ünitesi başlangıç pozisyonuna geri hareket ettirilir. Bir sonraki balya ile süreç tekrar başlar.

Balya Kablo Çözücü, galvanizsiz standart çelikten yapılmış tek yönlü kablolara sahip preslenmiş balyalar için tasarlanmıştır. Maks. kablo kalınlığı 4 mm’dir.

Balya Kablo Sökme ve Balya Kırma Sistemi

Optimum balya açıklığı için BD Balya Kablo Sökme Sistemi, BRT HARTNER’in BB Balya Kırıcısı ile tamamlanmalıdır. Bu makine, kablo sökme işlemi yapılmış balyaların içeriğini parçalayıp gevşetir ve malzemeyi ölçülü bir şekilde sonraki arıtma işlemlerine aktarır. Artık hiçbir şey etkili ayrıştırma ve ileri işlemenin önünde duramaz.

BRT HARTNER teknolojisi ile malzeme hazırlamanın tamamen otomatikleştirilmesi size personel, zaman ve maliyet tasarrufu sağlar.

  Bizimle İletişime Geçin

  Size ulaşabilmemiz için lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurunuz. Müşteri hizmetleri yetkililerimiz size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.