ASM QUASAR

Akıllı optik ayrıştırıcı

 • Entegre titreşimli besleyici ve ayırma ünitesi ile komple sistem
 • Segmentlere ayrılmış ayırma sistemi sayesinde düşük malzeme kayıpları
 • Yüksek randıman oranı
 • IFS ve HACCP uygunluğu
 • Yoğun yabancı maddeleri dökme malzemeden çıkarmak için son teknoloji ürünü çözüm
 • Bağlantı kurmaya hazır toplam sistem çözümü

Açıklama

Her zaman sıkı gereksinimleri olan kalite standartları, büyük ve küçük işletmeler için yeni teknik zorluklar yaratıyor. Müşterilerimizin nihai kaliteyi artırmalarına yardımcı olmak, ASM’nin ayrıştırma teknolojisini geliştirmesinin ardındaki temel itici güç olmuş ve kalite kontrol aşamasında karşılaşılan yeni zorlukları kucaklamak için özel olarak tasarlanmış olan tamamen yeni ASM QUASAR adlı optik ayrıştırma makinesinin yaratılmasına yol açmıştır.

Logic

Makinenin kalbi olan Logic adında tamamen yeni bir “Optik İşlemci” geliştirdik.
Logic, insanların görsel bilgiyi nasıl anladıklarını yakından taklit eden çok güçlü donanım ve yazılım algoritmalarının bir birleşimidir.

Bir şeyin neye benzediğini ve iki nesne arasındaki farkları belirlemek için insan beyni renkleri, şekilleri ve dokuları birleştirir. Optik ayrıştırıcılar bu bilgiyi şu ana kadar yalnızca ayrı ayrı analiz edebiliyordu.

 • 4K Yüksek çözünürlüklü kameralarla Gerçek Renk görüntü işleme teknolojisi.
 • Her bir çekirdeğin tam şeklini yüksek hızda görmek ve ayırt etmek için True-Shape teknolojisi.
 • Yüksek kapasite, özel optik işlemci ve analiz, 40 kHz’e kadar analiz hızı
 • Sniper ıskartaya çıkartma mantığı, ürün kaybını en aza indirir.
 • Yeni HD arayüzü, endüstriyel sınıf tablet ve otomatik kalibrasyon özellikleriyle artık kullanımı hiç olmadığı kadar kolay.

ASM QUASAR birçok farklı parametreyi aynı anda değerlendirir ve kameralarının ne gördüğünü “anlayabilir”. Bir nesnenin gerçek renginin, ışıklar ve gölgelerden bağımsız olarak, her bir çekirdeğin, kirletici veya parçacığın tam şekli ve dokusunu otomatik olarak bilir. Bu özellik, neyin saklanacağını veya reddedileceğine karar vermede çok doğru kararlar alınmasını sağlar ve kullanımı son derece kolaydır.

Model
QUASAR 1000
QUASAR 2000
QUASAR 3000
QUASAR 4000
QUASAR 5000
QUASAR 6000
Genişlik
905 mm
1370 mm
1670 mm
2070 mm
2415 mm
2820 mm
Yükseklik
1910 mm
1910 mm
1910 mm
1910 mm
1910 mm
1910 mm
Derinlik
1800 mm
1800 mm
1800 mm
1800 mm
1800 mm
1800 mm

Optik işlemci, kullanıcının ayrıştırıcıyla nasıl etkileşime gireceğini değiştirir

Akıllı Öğrenme sistemi sayesinde, bir program oluşturmak, kirletici ürün örneğinin anlık görüntüsünü almak kadar basittir.

ASM QUASAR, iyi ürünün ne olduğunu otomatik olarak anlar ve reddedilmesi gerekenleri önerir. Ekranda basit bir onay ve program oluşturulur. Deneme ve yanılma yaklaşımı artık geçmişte kaldı.

Her açıdan güçlü

ASM QUASAR 360 mm’lik bir oluğa (piyasadaki en geniş oluk) ve yüksek optik çözünürlük ve en küçük ürünler üzerinde bile mükemmel renk ve optik tanımı korumak için tasarlanmış “True-Color” teknolojisiyle donatılmış yeni nesil 4k tam renkli kameralara sahiptir.
40 kHz’e varan tarama hızı ve ürün kayıplarını önemli ölçüde azaltan yeni Sniper ıskartaya çıkarma algoritması ile işlemci hızı adeta yıldırım hızındadır.

Sahip olduğu yeni nesil teknolojiyle ASM QUASAR, en yüksek saflık ve verim seviyelerine ulaşmak için birçok yeni olanak sunar.